Головна » Без категории » Колеса на транец своїми руками.

Колеса на транец своїми руками.

размещено в: Без категории 1

Колеса на транец човна своїми руками було вирішено зробити відразу після придбання човна і першого виходу на воду так як стало зрозуміло:

1. тягти човен волоком – сказати привіт всім стеклам, корчів і решті сміття на березі;
2. нести на собі – привітатися знову з хребетними грижами та й навіщо такий відпочинок.

ВИСНОВОК – якомога швидше встановити колеса. У найближчому магазині запропонували якийсь кволий оцинкований прімітівчік транцевих коліс з гвинтиками, за нехілий цінник. Ось і почав доглядати в інтернеті транцеві колеса на човен ПВХ. Прочитав пару статей, подивився на ютубі ролики, як хвацько хлопці роблять транцеві колеса своїми руками. Захотілося й собі спробувати зробити транцеві колеса своїми руками в “гаражі”.
В інтернеті знайшов креслення транцевих коліс, деякі, навіть намагаються продати цей креслення транцевих коліс – але ці варіанти виявилися занадто примітивними для нашого гаража. Загалом, сподобалися мені одні колеса на транец з продаються, але не вистачало в них якогось технічного шарму. Конструкція мала масу гострих, необроблених кутів, про які легко можуть травмуватися члени екіпажу або можливий порив тканини човна. Чи то я розпещений, то чи бажання зробити транцеві колеса своїми руками було велике, в результаті спрацював улюблений принцип: хочеш мати, щось хороше – зроби сам.


Подальше оповідання варто сприймати з певною часткою самоіронії, а ще кожен раз після слова ВАРТІСТЬ – записувати на папері цифру яку Вам не шкода заплатити самому собі за виконану роботу і придбані матеріали.
Приблизно тиждень думав, примірявся, а потім сів і за пару вечорів накидав креслення транцевих коліс, ну щоб транцеві колеса своїми руками зроблені підійшли і не довелося допрацьовувати напильником – сильно не люблю напилок – 🙂 ВАРТІСТЬ = 0.

Використовуючи своє креслення транцевих коліс, прорахував кількість матеріалів, які необхідно придбати, щоб виготовити транцеві колеса своїми руками і відправився на металобазу. Ага, там тільки мене і чекали і з реготом кинулись розпускати лист нержавійки, щоб вирізати мені 0,0000002м.кв і звичайно знічев’я, від шестиметрової труби відрізали два шматочки по 400мм. Припустимо, це не фантастика, і визначаємо вартість матеріалів, їх порізки і транспортні витрати, потім записуємо: ВАРТІСТЬ (1).

1

——Далі, моя естетство натура побажала надати нержавійці товщиною 3 мм належний вигляд. Як говорилося раніше, напилок я не люблю – тому вибрав лазер. А лазер, як відомо, стоїть в кожному гаражі нашого кооперативу, і програму пишуть все – від мала до велика. Відзначимо ВАРТІСТЬ (2) написання програми і роботу лазера. Зауважу тільки, що коли мені озвучили перший раз (коли в моєму гаражі не було своєї лазерної порізки), вартість розпалювання лазера для вирізки отвору діаметром 8 мм, я вирішив, що просвердлити дрилем і допрацюю напилком – хоч і не люблю його. .

Технопарус- транцевые колёса


За токарним верстатом для виготовлення деталей механізму фіксації і посадочних осей, як і за фрезерним, для обробки стійок теж не довелося бігати в сусідній гараж, токар і фрезерувальник так і стояли на низькому старті і чекали відмашки. Фрези, свердла і різці потрібних розмірів знайшли в купі металобрухту. ВАРТІСТЬ (3) токарних і фрезерних робіт, інструменти, електроенергія – не забуваємо записувати панове!

транцевые колеса своими руками технопарус

—— Нарешті, переді мною лежать все прокреслені раніше деталі вже в металі, а руки так і сверблять зварити все і отримати довгоочікуваний результат. Зварюванням в аргоні, як і іншими видами зварювання, володію з дитинства, до того ж за плечима зварювальний факультет Київського Політеху. Але не тут то було, як виявилося, найцікавіше попереду. Конструкція то була обрана автоматична, що не на якихось Пазік або того гірше «тампакс» – так в нашому гаражі називають болтики на ниточках, а щоб счелкала як в акме! А, що головне в автоматі? Вірно – правильна пружинка. І тут почалося … Рою спрямують, розраховую діаметр дроту, а так як конструкція з нержавійки – нерозумно ставити іржавіють пружину.А нержавіюча пружинна дріт йде в бухтах по 300кг і коштує від 700 грн за кг (множити 300 на 700 шкідливо для непідготовленої людини, тому не будемо). Як кажуть в народі: переписувач підкрався непомітно. Але з огляду на те, що в гаражах я не перший рік, друзі по великому блату, з сусіднього гаражного кооперативу, на день народження принесли по кілограму пружинної нержавійки різного діаметру (з різницею в 0.2мм). Коротше шляхом тривалих експериментів, адже намотуєш один діаметр, а знімаєш з обичайки вже інший, а після термообробки відповідно до довідника терміста, він третій – отримали потрібну нержавіючої пружинку за всіма параметрами. Так, такий я зануда – люблю, щоб клацати м’яко і бездоганно. Записуємо ВАРТІСТЬ (4) пружинки. Нарешті варю, зачищаю і протравливаю спреєм місця зварювання, щоб прибрати із зони термічного впливу домішки, від яких може іржавіти навіть супер-нержавіюча сталь. Але так як варити вміють не всі, заради чистоти експерименту запишемо ВАРТІСТЬ (5) роботи зварника і витратних матеріалів (особливо спрей – дорогущий гад).

222

—— Тепер вирушаємо прикупити нержавіючих болтів, гайок, шайбочек, штифтів – для того, щоб зібрати транцеві колеса зроблені своїми руками, і не забуваємо записати ВАРТІСТЬ (5).
На заключному етапі набуваємо пару коліс – найдешевша пневматика в будівельному маркеті обійдеться 350 – 400грн., Пенополиуретановие 650-700грн.
Вважаємо все ВАРТОСТІ плюс колеса, і порівнюємо з представленої на цьому сайті моделлю КТ3Н – робимо висновок: варто морочитися в гаражі чи ні?
Нижче на фото – результат неспішної (за 30 хвилин в “гаражі” 🙂 і з задоволенням виконаної роботи.

транцевые колеса изготовить самому

—— Сподіваюся тепер Ви розумієте чому, коли дзвонить людина і каже: я тут купив два колеса – хотів робити сам транцеві колеса, перехотів, а у вас хочу купити стійки – чому, така ціна за метр труби? Наш менеджер повільно видихає і каже: Піду …. купіть метр труби і зробіть…
АЛЕ в будь-якому випадку з величезною повагою ставлюся до Вашого вибору – демократія.

——Так, якщо Ви хочете поділитися з іншими отриманою інформацією, не забудьте послатися на дане джерело.

 

 

  1. Виктор
    | Відповіcти

    Очень поучительная ,а главное с юмором статейка, когда читал прям как в зеркале, себя видел правда делал все своими руками но с черного металла только втулочки с латуни. забыл сказать рыбачу на море вода соленая на второй рыбалке лопнула пружинка и оська потерялась не смертельно но неприятно,все детали загрунтованы два раза но после второй рыбалки появились потеки ржавчины на транце короче снял я все это дело и заказал колеса , а уж то том прочитал статью.Да если кто то скажет почему не сделал с нержавейки пускай попробует просверлить просто отверстие, удачи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *